SPA

Dla pełnego relaksu stworzyliśmy na terenie obiektu basen oraz strefę SPA.

Nasze SPA składa się z czterech saun: (Sauna himalajska, sauna ziołowa, sauna sucha, sauna parowa), kostkarki, jacuzzi dla 8 osób oraz basenu.

 
Sauna ziołowa to rodzaj sauny parowej, w której para wodna zawiera wywar z leczniczych ziół i relaksujące olejki eteryczne. Zapachowe inhalacje parowe przeprowadza się w temperaturze 45 °C i wilgotności do 80%.
 
Sauna sucha (fińska) charakteryzuje najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi i reumatycznymi.
Jej podstawowym działaniem jest czyszczenie organizmu z toksyn przez rozgrzanie ciała i pobudzenie procesu pocenia.
 
Sauna himalajska to odmiana sauny suchej.
Wykonana z kamiennych brył solnych. Dzięki zastosowaniu solanek morskich, mogą z niej korzystać osoby, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych.
W saunie odbywa się inhalacja solna. Podczas sesji oddycha się parą bogatą w sól, jod, brom, wapń i magnez.
 
Sauna parowa ma dość niską temperaturę ok. 45-65°C, natomiast powietrze bardzo wysoką wilgotność, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Pobyt w saunie oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie i tworzy odporność na choroby.
Para doskonale wpływa na skórę, wspomagając złuszczenie i wygładzenie.
Seanse w łaźni parowej polecane są osobom, które mają problem z zatokami lub układem oddechowym.
Ciepłe i nawilżone powietrze dobrze działa na tego typu schorzenia.
 
Seanse w saunach doskonale wyciszają umysł oraz odprężają duszę i ciało.
Na naszych gości czeka relaksacyjny basen oraz bicze wodne w jacuzzi.
Po całodziennych wycieczkach w góry, lub szusowaniu na nartach jest to świetna forma relaksu oraz szansa do regeneracji sił.
A przy tym to świetna zabawa!

KOMUNIKAT 

W dniu 07.01.2020  zostały przeprowadzone przez firmę SGS Polska Sp. z o.o. z Pszczyny w ramach kontroli wewnętrznej badania jakości wody basenowej.

Woda odpowiada wymaganiom określonym  w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r., poz. 2016).